O nas

Cześć!

Nazywam się Robert Ruszkiewicz i jestem właścicielem serwisu workinhome.pl. Pozwól że w krótki i zwięzły sposób przedstawię Ci jego historię oraz ideę towarzyszącą przy jego powstaniu. Nie traćmy czasu – zaczynajmy!

Pierwsze kroki w “karierze”…

Swoje życie zawodowe zacząłem dość wcześnie, gdyż w roku 2009, zaraz po zakończeniu szkoły średniej. W pierwszym zakładzie piastowałem stanowisko pracownika biura obsługi klienta w jednej z największych hurtowni spożywczych znajdujących się na terenie województwa zachodniopomorskiego. Tak napradę był to staż przydzielony mi z urzędu pracy. Choć praca ta nie należała do ławych, a wszechobecna nerwowość zmniejszała przyjemność wynikającą z faktu prowadzenia życia zawodowego, cieszyłem się tą pracą. Jej wykonywanie sprawiało że czułem się bardziej dorosły oraz… potrzebny. Niestety w mgnieniu oka przyszedł dzień w którym kończyła się umowa między moim pracodawcą a urzędem pracy, a wraz z nią moja przygoda w hurtowni. Szczerze powiedziawszy liczyłem na to, że w związku z wzorowo wykonywanymi przeze mnie obowiązkami praodawca doceni moją osobę i podpisze osobną umowę. Okazało się że… nie! Nawet nie wiesz jak bardzo mnie to zaskoczyło. Poczułem się odrzucony, niepotrzeny i w ogóle bardzo mnie to zabolało. Na szczęście nienawidzę próżnować.

Kolejne kroki w “karierze” i edukacji…

Od tamtego momentu byłem także zatrudniony jako pomocnik księgowego oraz grafik komputerowy w drukarni wielkoformatowej, ponadto jestem też autorem kilku artykułów o tematyce finansowej, publikowanych na łamach jednego z portali specjalizującego się w dziedzinie rynków kapitałowych. Kilka miesięcy po objęciu pierwszego stanowiska w wyżej opisanej hurtowni założyłem zespół hip-hopowy OSH Kasta, którego byłem jednocześnie liderem i  menadżerem. Zagrałem wraz z przyjaciółmi około 40 koncertów, głównie na zachodnim Pomorzu, z czego wiele z nich zorganizowaliśmy samodzielnie, nawiązując przy tym liczne kontakty sponsorskie oraz doświadczenie w prowadzeniu rozmów biznesowych. W późniejszym okresie mojego życia pracowałem jako wolontariusz w jednym ze stowarzyszeń społeczno-kulturalnych, będąc odpowiedzialnym za kontaktowanie się z przedstawicielami instytucji pozarządowych oraz pozyskiwanie lokalnych sponsorów. Jednym z moich największych sukcesów w tej materii było nawiązanie współpracy z dwoma firmami z kapitałem zagranicznym. Moja praca w stowarzyszeniu została nagrodzona poprzez publiczne wyróżnienie mej osoby na gali zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, które odebrałem z rąk samego burmistrza miasta Goleniów pod koniec roku 2016. W tym samym roku zdobyłem licencję Maklera Papierów Wartościowych o numerze  3144.

Czas na odważne decyzje!

Zdobywszy odpowiednią wiedzę oraz umiejętności postanowiłem założyć własną działalność gospodarczą opierającą się na pomocy w rozwijaniu nawyków oraz inteligencji finansowej swoich klientów, przy okazji rozwiązując ich problemy związane z tą właśnie tematyką. Niestety podjąłem się tego  pracując jednocześnie na etacie oraz przygotowując się do kolejnych egzaminów z zakresu finansowości, co bardzo mnie męczyło oraz zmniejszało efektywność działań.Wtedy też pomyślałem, że z czegoś trzeba zrezygnować. Miałem do wyboru: praca na etacie, przygotowania do egzaminów, własna firma.

Rezygnując z tego pierwszego, utraciłbym potrzebną młodym przedsiębiorcą płynność finansową oraz kontakt z ludźmi których lubię i szanuję. Druga opcja wiązałaby się z porzuceniem zainteresowań oraz niedokończonymi plonami prawie trzyletniej, intensywnej pracy. Zaś trzecia możliwość to z kolei rezygnacja z marzeń. Wybrałem… pracę na etacie. Niestety nie chciałem jednak odcinać się od jednego ze swoich źródeł dochodu wtenczas, gdy mój biznes nie był jeszcze gotowy i nie mógł generować przychodów. Wtedy też postanowiłem znaleźć jakieś zajęcie, które mógłbym wykonywać zdalnie, ze swojego domu.

Robert i oferty pracy zdalnej.

Najpierw trafiłem na ofertę pracy jako konsultant na czacie, pomagający w odnalezieniu sie użytkownikom przeglądającym stronę internetową “pewnego” banku. Wydało mi się to być rewelacyjną ofertą! I niezważałem nawet na to, że pół minuty po wysłaniu mojej aplikacji “pracodawca” odpowiedział witając mnie w drużynie. Musiałem tylko jeszcze przejść jeden test, który polegał na… założeniu 10 kont w różnych bankach. To dało mi do myślenia i postanowiłem nie brnąć w to dalej.

Później miałem przyjemność wysłuchać oferty pewnego tajemniczego pana, który proponował mi bycie sprzedawcą online w jego super i hiper nowoczesnym sklepie internetowym, którego witryna jeszcze nie istniała. Ogółem warunki pracy były bardzo dobre – ta wynosiłaby około 2 godzin dziennie, a prowizje miały być równe 90% z wypracowanego utargu. Nie pasowało mi jednak to, że aby zaliczać się do elitarnej grupy sprzedawców tegoż sklepu, musiałem wpłacić 200zł wpisowego. Dlatego postanowiłem zrezygnować z tej oferty, przez co ów dotąd miły i sympatyczny pan zakomunikował mi że jestem głupim ch@#!$ i jeb@#$! leniem.

Niestety większość ofert które w późniejszym terminie przewinęły się przez moje ręce, okazały się być także oszustwami. Nieuczciwi ogłoszeniodawcy wykorzystując ludzką naiwność, bądź trudną sytuacje życiową tworzyli oferty mające za zadanie wyłudzać od ludzi pieniądze.

I właśnie to zainspirowało mnie do podjęcia kolejnego wyzwania, jakim było stworzenie serwisu pracy Work In Home.

Cele

Jako osoba zniesmaczona praktykami obecnymi na rynku ogłoszeń, postanowiłem stworzyć serwis, który charakteryzowałby się:

  • rzetelnością;
  • uczciwością;
  • prostotą.

Za pośrednictwem którego będzie możliwe:

  • znaleźć wymarzoną pracę o charakterze zdalnym, bądź chałupniczym;
  • znaleźć pracownika chętnego podjąć wspomnianą pracę;

bez obaw o nieuczciwe praktyki ogłoszeniodawców i próby wyłudzenia pieniędzy.

Wierzę że serwis workinhome.pl otworzy wielu osobom drzwi do realizacji swoich zawodowych marzeń i ambicji. To właśnie ta wiara zainspirowała mnie do jego stworzenia oraz ulepszania.

Dziękuję że tu jesteście. Zbudujmy razem imperium!

Serwis workinhome.pl jest platformą skierowaną zarówno do osób fizycznych poszukujących pracy wykonywanej przez internet lub chałupniczej, oraz pracodawców poszukujących osób chętnych podjąć zatrudnienie o wyżej wspomnianym charakterze.

U NAS ZAPŁACISZ ZA POMOCĄ:

Kontakt

Work In Home
e-mail: robert@workinhome.pl
telefon: +48 725 676 658